لوگوی موسسه فرهنگی هنری تبلیغاتی کساء

رونمایی از کتاب"جون خادم المهدی"

کتاب «جون خادم المهدی» چهارشنبه در فرهنگسرای ارسباران رونمایی شد.
در این مراسم شاعران نامدار و جوان ایرانی در مدح « محسن حججی » شعرخوانی کردند.


به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی و هنری کساء، روز گذشته پس از استقبال پر شور مردم شهیدپرور تهران از پیکر مطهر شهید سرافراز مدافع حرم «محسن حججی» در میدان امام حسین(ع) ، هنرمندان و شاعران به دعوت موسسه فرهنگی و هنری کساء و فرهنگسرای ارسباران دور هم جمع شدند تا از کتابی فاخر که در مدح شهید حججی تهیه و تولید شده بود، رونمایی کنند.

این برنامه پس از قرائت قرآن و سرود جمهوری اسلامی با پخش موزیک ویدئوی فاتح خیبر (روایتی مقتدرانه از جنگ صفین و نبرد امروز سپاه اسلام با داعش) آغاز شد و پس از آن محسن طهرانی (مدیرعامل موسسه کساء) اینبار در قامت مجری خیر مقدم به مدعوین برنامه داشت و خود میزبانی شاعرانی را بر عهده گرفت که در رثای شهید حججی قلم زده بودند و گفت: «حقیر بر خود واجب دانستم شخصا دعوت کننده از آنانی باشم که شعرهایشان را پیش پای خادم امام عصر قربانی کردند. به هیچ وجه مجری نیستم اما سعی می کنم میزبانی خوب برای شاعران خوب مکتب انقلاب حسین(ع) که سربازانی چون محسن حججی را پرورش داده، باشم.

اولین شاعری که در این مراسم ترانه ی زیبایش را از لسان فرزند شهید حججی خواند، « یاحا کاشانی» بود.

نفر دوم حسن اسحاقی بود که دو شعر زیبا در وصف شهید حججی سروده بود و آن را برای مخاطبان این برنامه اجرا کرد.

«جون خادم المهدی» کتابی است که روی آن نوشته شده: به اهتمام شهید محسن حججی؛ و این در حالیست که این اثر در دفتر شعر و ترانه ی موسسه کساء و به کوشش سیدحسین متولیان گردآوری شده است.

سیدحسین متولیان در تشریح این سوال که چرا روی جلد نوشته اید: به اهتمام محسن حججی؟ گفت: چون من و دوستانم خادم خادم المهدی بودیم و هیچ کاری نکرده ایم که دنبال نام و نشانی در این مجموعه باشیم. اشعار کتاب از میان بیش از 1000 اثر ارسالی در مدح جوانی شاعر، به نام محسن حججی گزینش شده اند؛ او بود که نام کتاب ما را روی سینه اش مشخص کرده بود. شاعری که از عصر سیدالشهداء خادمی را از حضرت جون به ارث برده بود تا خادمی خود برای امام زمانش را از الگویی دیرین وام گرفته باشد.
سیدحسین متولیان نیز پس از گزارشی کوتاه از روند اجرایی تهیه و تولید این کتاب ترانه ای را از لسان خادم سیدالشهداء (جون) تقدیم به خادم امام عصر (محسن حججی) کرد.

پخش یک موزیک ویدئوی دیگر از محصولات موسسه کساء با عنوان زبان سنگ ها (روایتی موازی از حج ابراهیمی و حج حسینی را در لباس مدافعان حرم) ترسیم کرده بود پخش شد و بعد آقایان عمار موحد و مجید لشگری اشعارشان را تقدیم به محسن حججی و خانواده اش کردند.

پس از رونمایی از کتاب توسط سیدحسین متولیان، محسن طهرانی فراخوانی را با عنوان «جون امامت باش» برای اهالی فرهنگ و هنر اعلام کرد و از آنان خواست تا این کمپین را تا اربعین حسینی درست در دست هم به یاد محسن حججی به کربلا برسانند. این کمپین با هشتک #جون_امامت_باش و #جون_خادم_المهدی در کنار اشعار این کتاب و پست های عاشورایی و دلنوشته های زیبا خطاب به سیدالشهداء و امام زمان در صفحات مجازی از پنجشنبه آغاز خواهد شد.

پایان بخش این برنامه شعرخوانی دکتر محمد مهدی سیار بود. وی با تقدیر از عوامل تهیه و تولید این کتاب نفیس و ارزشمند گفت: خوشحالم که هنوز زبان ملت فرهنگی ایران زبان شعر است و تمام شادی ها و غم هایشان را با زبان شعر به گوش جهانیان می رسانند. در ادامه محمد مهدی سیار غزلی زیبا را که در کتاب « جون خادم المهدی» از ایشان چاپ شده بود، خواند.

در پایان این مراسم، سیدحسین متولیان کتاب جون خادم المهدی را به تمامی حضار هدیه داد.

تاریخ انتشار: پنج شنبه, 06 مهر 1396
تعداد بازدید: 484 بار