لوگوی موسسه فرهنگی هنری تبلیغاتی کساء

درباره موسسه فرهنگی، هنری کساء

هوالمحبوب


موسیقی زبانی مستقل از تمامی زبان های ملل است. زبانی مشترک درمیان هزار و یک ملت که همه ی موجودات هستی آن را می فهمند اما معدود انسانهایی وجود دارند که از این زبان، چنان بهره برداری کنند که مورد رضای اولین موسیقی دان هستی باشد.
پاپ: موسیقی مردم پسند است؛ از این حیث که شعرش بسیار نزدیک است به فهم من و شما، لایه ی متوسط اجتماع و موسیقی اش بسیار به نوای دل ما قرین تر می نماید. اما چه حیف آن روزهایی که داشت این جنس از موسیقی وارد دنیای هنر ایران اسلامی می شد، هیچ برنامه ای برای استخدام آن در مفاهیم بزرگ و دوست داشتنی ایران اسلامی که برخواسته از فرهنگ کهن می باشد، وجود نداشت!
موسیقی پاپ از جهان غرب وارد جغرافیای ایران شد و با خودش هزاران مفهوم نامتقارن را وارد بازار فرهنگ ایرانیان مسلمان نمود. از آن روز دیگر این موسیقی پاپ مردم ما نبود. چون مفاهیمی چون عشق را به پاکی عشق بیان نمی کرد و دوست داشتن های غربی را با عشق ها و زندگی های پاک زنان و مردان ایرانی التفاط بخشیده بود.
چند سالی است که این امر بسیار مورد توجه علاقه مندان به موسیقی پاک و پر معنا قرار گرفته. آن دسته از علاقه مندان به موسیقی که موسیقی را زمینه ای برای رشد بشریت می دانند، به این هنر از دریچه ی معنا و مفهوم می نگرند نه از روزنه ی وزن های موسیقایی.
از این رو مؤسسه ی فرهنگی هنری کساء قصد دارد که با کنار هم قرار دادن ارکان مهم و بزرگ موسیقی ایران اسلامی در زمینه های شعر و ترانه، آهنگسازی، خوانندگی و نماهنگ، فصلی نوین را در تولیدات جذاب و با کیفیت در زمینه ی موسیقی پاک یا همان "پاپ ایرانی" رقم بزند.
در این میان توجه همه جانبه به استعداد های جوان و جویای نام عرصه ی موسیقی از دیگر اهداف کارشناسان و مدیران این مؤسسه به حساب می آید.
بهره مندی از ظرفیت بزرگان موسیقی ایران اسلامی زمینه را برای رشد و توسعه ی هر چه بیشتر جوانان در این عرصه فراهم خواهد ساخت.
معاونت های تخصصی این مؤسسه شامل:
1- کیته ی مدیریت محتوا: ایده پردازان (اتاق فکرایده پردازان تولیدات مؤسسه)
متشکل از ترانه سرایان، آهنگ سازان، تنظیم کنندگان وکارگردان ها می باشد که از ابتدای تولید یک قطعه طی یک نماهنگ همه جانبه ایده پردازی سرایش ترانه تا آماده شدن خط سناریوی نماهنگ را در کنار هم رقم می زنند.
2- دفتر شعر و ترانه: متشکل از بزرگان شعر و ترانه ی ایران اسلامی می باشد که با مراجعه به بخش اختصاصی این دفتر در سایت می توانید با رزومه ی هر یک از این ترانه سرایان نامدار و ترانه سرایان جوان و خوش قریحه ی ما آشنا شوید.
- برگزاری جایزه ی ماه ترانه ی کساء
- برگزاری دوره های آموزشی ترانه، اجراء(شعر خوانی)
- جشنواره های تخصصی شعر و ترانه
- تأمین ترانه های لازم جهت طرح های تولیدی اعم از آلبوم و قطعات موسیقی
 از دیگر وظایف دفتر شعر و ترانه ی کساء به حساب می آید.
دفترموسیقی : متشکل از برترین آهنگسازان، خوانندگان، تنظیم کنندگان و نوازندگان ایران اسلامی است که تلفیقی از نامداران و اساتید بزرگ موسیقی به علاوه ی جوانان با استعداد و خوش آتیه، اعضای این دفتر موسیقی را تشکیل می دهند.
-    معرفی برترین های موسیقی سال کساء
-    برگزاری دوره های آموزشی تخصصی با حضور اساتید بزرگ موسیقی ایران
-    مدیریت کیفیت آثار تولیدی شامل نقد و بررسی آثار جهت ارتقاء سطح کیفی آلبوم ها و قطعات
-    حمایت از برگزاری جشنواره های موسیقی
-    مدیریت نشر آثار موسیقی تولیدی در موسسه ی کساء و سایر فعالان موسیقی ایران اسامی
-    استعدادیابی در بخش های مختلف موسیقی اعم از نوازندگی، آهنگسازی، تنظیم و خوانندگی از سراسر کشوراز دیگر وظایف دفترموسیقی کساء به حساب می آید.
دفترنماهنگ : متشکل از برترین گروه های کارگردانی نماهنگ و کلیپ درایران می باشد.
گرد هم آمدن 12 گروه کارگردانی و 4 تیم تولیدی بسیار حرفه ای دراین بخش، گویای میزان اهمیت نماهنگ از منظر مسئولان این موسسه می باشد که تا امروز بیش از 20 نماهنگ در این مدت زمان کوتاه فعالیت موسسه، طی همکاری با بسیاری از نهادها و ارگان ها، تهیه و تولید گردیده است.
-    رصد روزانه ی فضای ویدئوموزیک (نماهنگ) و جذب رویش های جدید این عرصه جهت همکاری
-    برگزاری جلسات (اتاق فکر) سناریو برای هر اثر با حضور چند نویسنده وکارگردان
-    به روز رسانی تجهیزات گروه ها جهت ارتقاء حداکثری سطح کیفی تولیدات
-    جلسات نقد و بررسی آثار تولید شده در موسسه ی کساء و حتی سایرآثار تولید شده در بخش های دیگر در حوزه ی ویدئوموزیک
-    ژانربندی کارگردان ها و توزیع آثاربرمبنای ژانرتخصصی هرکارگردان جهت تولید
-    تامین آکساسوار، لوکیشن های خاص، هماهنگی های لازم به صورت تمام و کمال جهت امور پیش تولید و تولیدی هر پروژه توسط 4 تیم تولیدی بسیار حرفه ای که در این بخش فعالیت می کنند.

باشگاه سرود همصدا با مدیریت جمعی از اساتید و بزرگان سرود کشور قصد دارد تا با تجمع ظرفیت برترین گروه های سرود کشور، خون تازه ای را در رگ های سرود کشور، جاری سازد.
از آنجایی که سرود را باید قالبی متعلق به انقلاب اسلامی دانست؛ تحولی در فرم موسیقی که تا پیش از انقلاب هرگز در چنین وسعتی فراگیر نشده و رسمیت نیافته بود. باید گفت مساجد و پایگاه های بسیج ، از اصلی ترین مراکزی بودند که هنر سرود در آنها شکل واقعی به خود گرفته و به فراخور نیاز زمان قوت یافته و شکل جدی تری پیدا کرد. واقعیت این است که گروه های سرود از بطن مراکز انقلابی جوشیدند و از اینجا به نهادهای دیگری چون مدارس راه یافتند و اندک اندک به صدای صادق انقلاب تبدیل شدند و امروز نیز باید همچون گذشته و به فراخور نیاز جامعه در مسیر هنر انقلاب  به خوبی ایفای نقش نماید.
-    تشکیل اتاق فکر محتوا جهت ایده پردازی تولیدات در حوزه ی سرود کشور
-    به کارگیری ظرفیت برترین شاعران و ترانه سرایان کودک و نوجوان در سراسر کشور جهت ارتقاء سطح کیفی تولیدات سرود و معرفی این ظرفیت ها به گروه های سرود
-    به کارگیری ظرفیت برترین آهنگسازان، نوازندگان، تنظیم کنندگان و استدیوهای مجهز ضبط آثار در سراسر کشور و معرفی آن ها به گروه های سرود عضو در باشگاه سرود همصدا با حداکثر تخفیفات لازم.
-    برگزاری دوره های تخصصی پرورش کارشناس مربی سرود
-    تولید آلبوم های بسیار متنوع و خاص در حوزه ی موسیقی و سرود کودک و نوجوان
-    برگزاری مسابقات و جشنواره های تخصصی سرود
-    ارسال آثار برتر گروه های سرود سراسر کشور برای پخش از شبکه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی
-    تولید نماهنگ های بسیار فاخر از آثار برگزیده ی ماه (مابین گروه های فعال باشگاه سرود همصدا در سراسر کشور)
-    معرفی گروه های سرود از درگاه سایت های اختصاصی هر گروه با امکانات پنل مدیریتی کامل، زیرمجموعه ی سایت کساء شامل: (اطلاع رسانی اجراها، گزارش تصویری تولیدات آثار و...)
-    پخش بسیار مناسب آثار تولید شده در شبکه های اجتماعی و خبرگزاری ها و سایت های مرتبط با فضای موسیقی کشور

تاریخ انتشار: یکشنبه, 28 اسفند 1390
تعداد بازدید: 3719 بار