لوگوی موسسه فرهنگی هنری تبلیغاتی کساء

اختتامیه جایزه بزرگ موسیقی انقلاب اسلامی

مراسم اختتامیه بخش سرود اولین جشنواره و جایزه بزرگ موسیقی انقلاب اسلامی جمعه شب ۱۵ بهمن ماه با معرفی گروه های برگزیده و تجلیل یک آهنگساز پیشکسوت در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد. محسن تهرانی دبیر اولین جشنواره و جایزه بزرگ موسیقی انقلاب اسلامی در ابتدای این مراسم که شامگاه جمعه ۱۵ بهمن ماه با یک ساعت و ۱۵ دقیقه تاخیر برگزار شد، بیان کرد: خوشبختانه با وجود تمام نامهربانی ها عده ای از دوستانم در یک حرکت جهادی بستری را فراهم کرده اند که به سهم خود دل رهبر انقلاب را شاد کنند و باعث شوند تا آقا گوشه لبخندی به این فعالیت ها داشته باشد. به هر ترتیب این بخش از جشنواره و جایزه موسیقی انقلاب اسلامی با تمام سختی ها و برنامه ریزی ها تلاش خود را انجام داد تا بتواند سهمی در جریان سرود انقلاب داشته باشد.

وی ادامه داد: متاسفانه یکسری نامهربانی ها برای برگزاری بخش سرود جایزه و جشنواره موسیقی انقلاب صورت گرفت اما ما زیر بار هیچ دستور و امر و نهی نرفتیم. ما در این جشنواره تمام تلاش خود را انجام دادیم که با این حرکت به گوش جهانیان برسانیم که مردم به عنوان رکن اصلی انقلاب اسلامی هستند که می خواهند با زبان موسیقی از جریان هنر متعهد طبق فرمایشات مقام معظم رهبری دفاع کنند. موسسه فرهنگی هنری کساء هم طی این سال ها نهایت تلاش خود را انجام داده تا در عرصه موسیقی دست به تولید آثار بزنند و حالا بسیار خوشحالیم که بعد از ۴ سال تولید، توانستیم در بخش سرود همه خوبان را در کنار هم جمع کنیم.

دبیر اولین جشنواره و جایزه بزرگ موسیقی انقلاب اسلامی بیان کرد: ستاد برگزاری جشنواره تا به امروز سختی های بسیار فراوانی کشیده است. ما حقوق بگیر جایی نیستیم اما در این جشنواره با تمام دلمان تلاش کردیم که جشنواره را برگزار کنیم و شاید برای شما جالب باشد که بدانید بسیاری از افراد ستاد برگزاری جشنواره خانواده من بودند که به دلیل هزینه مجبور شدند این جشنواره را برگزار کنند. به هر حال ما می خواهیم به سرود این مملکت خدمت کنیم و انشاءالله در فروردین ماه سال آینده بخش شعر و ترانه، اردیبهشت ماه بخش موسیقی و در خردادماه بخش بین المللی و موزیک ویدئو جایزه موسیقی انقلاب را برگزار کنیم.

تهرانی در بخش پایانی صحبت های خود گفت: این جشنواره بستری برای کنار هم قرار گرفتن مردم است که می خواهیم با تمام سختی ها و مشکلات در حد توان به هنر متعهد انقلاب خدمت کنیم. من از تمامی گروه های شرکت کننده که در این جشنواره بسیار تشکر می کنم و به آن ها قول می دهم که به یاری خداوند بعد از مشخص شدن گروه های برگزیده ویدئو کلیپی از آثار منتخب تولید می شود.

بعد از صحبت های تهرانی نوبت به بخش تجلیل و قدردانی از فریدون خشنود آهنگساز پیشکسوت موسیقی انقلاب رسید که در این بخش یک گروه سرود روی صحنه آمد و با اجرای قطعه ماندگار«الله الله» به آهنگسازی فریدون خشنود که در اوایل انقلاب به خوانندگی رضا رویگری پخش شد، مخاطبان را با خود همراه کرد.

فریدون خشنود بعد از اجرای این بخش با حضور روی صحنه گفت: این اثر را در حکومت نظامی به همراه رضا رویگری ساختیم. پیش از اینکه وارد استودیو شویم دنبال مان کردند. به هر حال الله اکبر روی پشت بام ها مانند یک ارکستر سمفونیک بود که باعث شد من این اثر را بسازم. من و رضا رویگری تا صبح «الله الله» گفتیم تا صدای گروه کر دربیاید.

اجرای کلیپ «آینه روی خمینی»، اجرای یک قطعه نمایشی موسیقایی در تجلیل از شهدای مدافع حرم، تجلیل از حمید عسگری و رمضان عظیمی به عنوان بزرگان عرصه سرود بخش های دیگر مراسم اختتامیه بودند که با اجرای سید جواد هاشمی میزبان دوستداران و علاقه مندان موسیقی بود.